BatıBay İntiraktif Gümrük le Sınırları Kaldırıyor. Kariyer 2007/ Mart

Geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiği kurumsal kimlik ve marka konumlama çalışmalarından sonra gelişimine hız veren BatıBay Gümrük Müşavirliği, yeni dönemdeki “müşteri odaklı” çalışmalarını da hız kesmeden sürdürüyor.

Sektöründe daima ilkleri gerçekleştiren BatıBay Gümrük Müşavirliği, müşterilerinin daha hızlı hizmet almasını temin etmek amacıyla web tabanlı  “İnteraktif Gümrük Sistemi ” (İGS) hizmetini devreye soktu.

Fiilen yeni yılla birlikte faaliyetine geçecek olan yeni sistemle Gerek  Gümrük Müşavirliği süreçlerinde Gümrük Şirketleri tarafında gerekse Dış ticaret faliyetleri bulunan şirketlerde günlük yoğun iş temposu sırasında evrak kalabalıklarına ve bir türlü bulunamayan evrak sorununa çözüm getirdiklerini belirten BatıBay Gümrük Müşavirliği yetkilileri, müşterilerin sistemden www.batibay.com web adresindeki “İnteraktif Gümrük Sistemi” bölümüne kullanıcı adı ve şifre girmek suretiyle yararlanabileceklerini söyledi.

“Sistem sayesinde tüm BatıBay Gümrük Müşavirliği müşterileri BatıBay’ dan alacakları kullanıcı adı ve şifrelerle tüm Gümrük dosyalarını İnteraktif olarak web üzerinden eş zamanlı olarak takip edebilecekler.

Dijital arşiv uygulamasıyla tüm müşterilerin Gümrük işlemlerine ait evraklarını print edebileceklerini,  kopyalayabileceklerini, elektronik posta yoluyla gönderim yapabileceklerini belirten BatıBay yetkilileri, “Dijital Arşiv sistemi sayesinde müşterilerimiz tüm dış ticaret işlemleri ile ilgili istatistiklere de istedikleri anda ulaşabilme imkânına sahip olacaklar” şeklinde açıklamada bulundular.

İstenilen evraklara tarih aralığı, BatıBay dosya referans numarası, fatura numarası, döviz tutarı, beyanname numarası, mal cinsi, doküman türü, Gümrük Müdürlüğü gibi değişik filtreleme seçeneklerini kullanarak erişilebiliyor 
Yukarı Çık
İnteraktif Gümrük Sistemi