WEB GÜMRÜK Sistemi

WEB GÜMRÜK Nedir?
 
Web Gümrük özel bir İnteraktif Gümrük projesidir.
 
Proje sürekli olarak güncellenmekte ve ihtiyaçlar doğrultusunda Gümrük İşlemlerinin değişik safhalarında yeni uygulama ve adımlar eklenebilmektedir.
 
Web Gümrük uygulamalarıyla müşterilerimiz kendilerine tahsis edilen özel şifreleriyle web sitemizden  web gümrük bölününe giriş yaparak Dijital Arjiv,  İş Takip Bilgilendirme, Birçok raporlama, Muhasebe ve finansal işlemler (Hesap ekstresi vb), İntaç tarihleri sorgulama vb birçok Online Gümrük Hizmetleri kullanma ayrıcalığını yaşamaktadırlar. 
 
BatıBay bu uygulamasıyla evrak kalabalıklarına paydos diyor…
 
Üstelik  Gümrükleme Hizmetlerine dahil olan bu uygulamalar için bir bedel talep edilmemektedir. Hizmetlerden faydalanabilmek için
BatıBay müşterisi olmak yeterlidir.
 
Dijital Arşiv
 
Müşterilerimiz  batıbay tarafından dijital ortama alınan neticeye ulaşmış Gümrük İşlemlerine ait  tüm Gümrük Dosyaları ve  tüm Gümrük Evraklarına değişik filtreleme seçenekleriyle  anında ulaşılabilmektedir. Böylelikle müşterilerimiz daha Gümrük Evrakları eline ulaşmadan dış ticaret işlemlerine ait evraklara ulaşabiliyorlar. Bu hizmetimiz aynı zamanda müşterilerimizin dış ticaret istatistiğine de anında ulaşılabilmeleri anlamına gelmektedir.
 
Sizde BatıBay Gümrük Müşavirliğinin Gümrükleme Hizmetleri ayrıcalıklarından yararlanmak için web sitemizden gümrük fiyat teklif talebi başlığını tıklayıp formu doldurarak Gümrükleme Hizmetlerinden yararlanabilmek için ilk adımı atabilirsiniz.

İş Takip Adımları
 
Müşterinin isteği doğrultusunda birçok iş sürecine ait işlem adımları bilgilendirmenin yapılması istenen kişilere otomatik bilgilendirme maili ile anında bildirilebilmektedir. Banlardan bazıları aşağıda sirılanmıştır ve daha birçokları arzu edilmesi halinde anında eklenebilmektedir.

- İntaç tarihi belli olduğnuda otomatik bilgilendirme
- Beyanname tesçil olduğunda otomatik bilgilendirme (Tesçilli beyannameyle birlikte)
- Evraklarınız kargoya teslim edildi
- Hat türü (Mavi hat, Kırmızı hat vs)
- Beyannameniz kapandı
- Mallar çekildi
- Mallar araçlara yüklendi 

Vb...

Raporlama

DIş ticaret işlemlerine ait hertürlü raporlamayı yapma imkanı sunmaktadır.
Grafik görünümlü rapor ekranı şirketlerin kendi bünyesinde ayrıca dış ticaret raporlamaları yapmasına gerek duyulmadan kapsamlı
birçok rapor alınmasına imkan tanımaktadır.

Bunlardan bazıları fatura ve diğer evraklar bazında raporlama, stok bazında raporlama, ürün bazında raporlama vb..

Mevzuat

Web Gümrük uygulamasıyla BatıBay müşterileri sisteme giriş yaparak Mevzuat arama özelliği ile kanun, tebliğ, genelge, bakanlar kurulu kararı gibi konularda arama yapabilmektedirler.

Ayrıca GTİP (Gümrük Tarife İstatistik Pozisyonu) numarasına göre tarife cevvellerine ulaşılabilmektedir.

Süre Sonu Takipleri

Bu adımdan Geçici İhracat, İthalat, Antrepo süre takiplerinizi yapabilir / görebilir Serbest Bölge verilerinize ulaşabilirsiniz.

Dahilde İşlemlerinizin süre, miktar ve kıymatlerini anlık olarak takip edebilirsiniz

Finansal Raporlama

Bu adımdan güncel firma cari hesap ekstrenize ulaşabilir, fatura ve dekont (Masraflar) bazında kalem kalem detaylı raporlama yapabilirsiniz

 
 Yukarı Çık
İnteraktif Gümrük Sistemi